неділя, 23 жовтня 2016 р.

Формування науково-методиного супроводу

  Розвиток українського суспільства на сучасному етапі характеризується стрімким зростанням ролі інформаційних і телекомунікаційних технологій, значення яких важко переоцінити. 

  Це ставить нові завдання перед освітньою системою Добровеличківщини і висуває нові вимоги до вчителя. 

     Районний методичний кабінет спрямовував свою діяльність та діяльність навчальних закладів району на реалізацію проблемного питання «Запровадження компетентнісно зорієнтованого підходу як основи формування самодостатньої особистості педагога і школяра».

   Діяльність РМК здійснюється на основі перспективного і поточного планування (річний, місячні плани роботи), узгоджується з планом роботи відділу освіти, молоді та спорту, базується на створенні цілісної системи науково-методичної роботи, яка ґрунтується на досягненнях науки, педагогічному досвіді й конкретному аналізі труднощів у роботі вчителів та орієнтована на всебічне підвищення професійної майстерності кожного педагога, збагачення й розвиток творчого потенціалу педагогічних колективів.

    Метою діяльності РМК є науково-методичне забезпечення системи загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти, організація науково-методичної роботи в освітніх закладах, підвищення кваліфікації професійного рівня педагогічних працівників загальноосвітніх, дошкільних і позашкільних навчальних закладів і розвиток їхньої творчої ініціативи у міжкурсовий період.

    В структурі методичної роботи РМК функціонує 18 РМО з навчальних дисциплін, на засіданнях яких розглядаються питання щодо модернізації й підвищення ефективності навчально-виховного процесу, аналізуються підсумки олімпіад і конкурсів з навчальних предметів, приймаються рішення щодо удосконалення результативності роботи педагогів, запровадження інноваційних технологій в освітній процес.

    На реалізацію науково-методичної теми району направлено роботу 7 семінарів-практикумів, 1 постійно діючий семінар, 5 педагогічних студій, 6 консультпунктів та 7 інших форм роботи.

     Для професійного зростання молодих вчителів активно діє районна школа професійної адаптації. 

  Працює мовний клуб «Діалог» для молодих вчителів англійської мови та вчителів англійської мови, які викладають не за фахом.

У структурі інші елементи: конкурси фахової майстерності, творчі звіти, творчі портрети, майстер-класи, конференції, виставки, самоосвіта, курсова підготовка, педагогічні мости.

     Колегіальним органом керівництва методичним кабінетом є науково-методична рада, яка координує діяльність усіх структурних підрозділів. До її складу входять досвідчені директори, їх заступники, керівники районних методичних об’єднань, вчителі, методисти.







Немає коментарів:

Дописати коментар