субота, 22 жовтня 2016 р.

Від творчого педагога до творчого учня


                                             Учитись важко, а учить ще важче, 
Але не мусиш зупинятись ти, 
Як дітям віддаси усе найкраще, 
То й сам сягнеш нової висоти. 
М. Сингаївський

Розбудова  державності в Україні зумовила нові тенденції в розвитку освіти. З'явилася нагальна потреба суспільства у творчих, діяльних, обдарованих, інтелектуально, творчо і духовно розвинених громадянах. Кожна дитина по-своєму неповторна. Вона приходить у цей світ, щоб творити своє життя, знайти себе: хтось здібний до музики, образотворчого мистецтва, художньої праці, хтось до математики, хтось пише вірші, оповідання. Скільки дітей - стільки й здібностей, які залежать від психолого-фізіологічних особливостей людини, соціального оточення, сім'ї та школи
Серед найбільш цікавих і загадкових явищ природи дитяча обдарованість традиційно займає одне з провідних місць. Проблеми її діагностики та розвитку хвилюють педагогів протягом багатьох століть. Інтерес до неї в даний час дуже високий, що легко може бути пояснено громадськими потребами. Традиційно цілям суспільного прогресу приділяється досить значне місце.
В районі діє система роботи з обдарованими дітьми, якій підпорядковані заходи, що направлені на діагностування та подальший розвиток дітей за різними типами обдарованості.



Робота з обдарованими дітьми (2015/2016 н.р.) 

   Проблема виховання обдарованої особистості стала сьогодні невід'ємною частиною нашого життя, нагальною потребою сучасного етапу розвитку людства, від вирішення якої певною мірою залежить і подальший розвиток нашої цивілізації. Саме тому, розвиток творчих здібностей людини набуває особливої актуальності, потребує якісно нового підходу до освіти на основі інтеграції зусиль учених, педагогів, громадськості всіх країн. Великого значення набуває науково-педагогічне вирішення цієї проблеми, зокрема виявлення і розвиток здібностей і таланту кожної дитини, дослідження теоретичних основ ефективної державної системи підтримки талановитої молоді, а також удосконалення процесу підготовки вчителя до реалізації поставлених завдань. Українська школа нового зразка повинна забезпечувати всебічний розвиток індивідуальності людини, як особистості, та найвищої цінності суспільства на основі виявлення її задатків, здібностей, обдарувань і талантів.
  На виконання річного плану роботи методичного кабінету відділу освіти Кіровоградської райдержадміністрації постійно здійсн юється відповідна методична робота, яка спрямована на роботу з педагогічними кадрами, на удосконалення педагогічної праці кожного учителя, на пошук нових форм навчання, розвитку та виховання учнів, розвиток творчого потенціалу учителя та учня шляхом впровадження інноваційних технологій навчання, школи, всебічний розвиток школяра і вчителя шляхом впровадження нових форм роботи з учасниками навчально-виховного процесу.
   Одним із основних напрямків діяльності педагогів району є робота з обдарованими дітьми. З цією метою розроблена система заходів. Слід зазначити, що протягом 2015-2016 років здійснювалась відповідна робота:
  1. Поновлено банк даних "Обдарованість” (учнів та вчителів, які працюють з обдарованими учнями).
  2. В жовтні 2015 року проведено шкільні та в листопаді-грудні - районні олімпіади з базових дисциплін.
  3. Постійно проводяться індивідуальні та групові консультації для педагогів різних фахів з питань роботи з обдарованими дітьми.
  4. Вивчається та поширюється передовий педагогічний досвід кращих учителів-предметників району, області, України.
 5. Здійснюється моніторинг якості навчальних досягнень учнів, результативності виступів учнів навчальних закладів району в олімпіадах, конкурсах, змаганнях різних рівнів.
13. Розроблені методичні рекомендації щодо роботи з обдарованими учнями. 
   Районний методичний кабінет взаємодіє з Кіровоградським відділеннями Малої академії наук учнівської молоді України та іншими учнівськими товариствами, організовує участь школярів в олімпіадах з базових дисциплін, конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт, турнірах тощо.
   Так, у другому (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяли участь 484 учні навчальних закладів району. З них дипломами відзначено 138 учнів, з них: І ступеня – 52, ІІ ступеня – 45, ІІІ ступеня – 41. Пропорційний відсоток розподілу призових місць свідчить про достатню кількість набраних балів для присвоєння призових місць. 
   Найбільш активну участь в районних олімпіадах взяли учні Добровеличківських ЗШ І-ІІІ ст.№1, НВК № 2, спеціалізованої ЗШ-інтернат, Помічнянських ЗШ І-ІІІ ст. №1, №2, №3, та Липнязької ЗШ І-ІІІ ст. №1.
   Призерів олімпіад мають Добровеличківські ЗШ І-ІІІ ст. №1, НВК №2, спеціалізована ЗШ-інтернат І-ІІІ ст., Помічнянські ЗШ І-ІІІ ст. № 1, 2, 3, Гнатівський НВК, Дружелюбівський НВК, Липнязька ЗШ І-ІІІ ст. №1, Перчунівська ЗШ І-ІІІ ст., Піщанобрідська ЗШ І-ІІІ ст., Тишківські ЗШ І-ІІІ ст. № 1, 2, Червонополянський НВК, Миколаївський НВК, Олексіївська ЗШ І-ІІ ст.
   41 учень брав участь у третьому (обласному) етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін.
За результатами обласного етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін маємо 11 призерів 12 предметів: Марчинська Олена (ІІм. – українська мова і література та біологія), Сульженко Сергій(ІІІм. – історія), Мамалига Андрій(ІІІм. – математика), Голубєв Дмитро (ІІм. – інформаційні технології), Аркан Олександра (ІІм. –географія), Шевченко Валентина (ІІІм. –фізика), Денисенко Карина (ІІІм. –фізика), Вовченко Артем (ІІІм. – хімія), Давиденко Юрій (ІІІм. – трудове навчання), Мишолов Анастасія (ІІІм. – трудове навчання) також Кудіна Любов – переможиця обласної олімпіади (Ім.) та учасниця Всеукраїнського етапу олімпіади з географії.
   У січні 2015/2016 навчального року з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку дітей і молоді, створення умов для формування інтелектуального потенціалу нації проводився традиційний районний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів наукового товариства Добровеличківського району. В конкурсі взяли участь 27 учнів з 7 навчальних закладів (Добровеличківської ЗШ І-ІІІ ступенів №1; Добровеличківського НВК №2; Помічнянських ЗШ І-ІІІ ступенів № 1, 3; Добровеличківської ЗШ – інтернат І-ІІІ ступенів; Перчунівської ЗШ І-ІІІ ступенів та Гнатівського НВК). Роботи оцінювали журі, до складу якого входили рецензенти науково-дослідницьких робіт. 
 Під час захисту робіт учасники продемонстрували поглибленні знання з предметів, які розкривали тему науково-дослідницької роботи. Аналіз робіт, які були представлені на конкурс, свідчить що частина учнів можуть проводити ґрунтовні дослідження: працювати з літературними джерелами, вибирати методи проведення дослідження та описувати його процес, визначати і вирішувати конкретні завдання відповідно до поставленої мети, робити аргументовані висновки.
  За підсумками конкурсу 13 учнів стали переможцями та відстоювали честь району на обласному конкурсі. В результаті участі в обласному етапі конкурсу маємо 5 призерів:
   - Іванова Дарія (Перчунівська ЗШ І-ІІІ ступенів) - ІІІ місце, Секція «Історичне краєзнавство»
  - Середа Владислав (Помічнянська ЗШ І-ІІІ ст. №3) - ІІІ місце, Секція «Геологія, геохімія та мінералогія» 
   - Паламарчук Артем (Добровеличківська ЗШ І-ІІІ ст. №1) – ІІ місце, Секція «Математика» 
    - Мамалига Андрій (Помічнянська ЗШ І-ІІІ ст. №3) - ІІ місце, Секція «Математика» 
  - Плигін Олександр (Помічнянська ЗШ І-ІІІ ст. №3) - ІІІ місце, Секція «Аерофізика та космічні дослідження» 

                                                                       Колегія Добровеличківської 
районної державної 
адміністрації 

Довідка 
Про стан виконання районної програми розвитку позашкільної освіти та підтримки обдарованої молоді на період до 2014 року 

  На виконання розпорядження обласної державної адміністрації від 06 грудня 2013 № 597-р «Про стан виконання у 2013 році обласної цільової соціальної програми розвитку позашкільної освіти та підтримки обдарованої молоді» рішенням районної ради від25 січня 2012 року № 144 «Про розвиток позашкільної освіти та підтримки обдарованої молоді на період до 2014 року» затверджена районна програма, яка сприяла вирішенню питань, пов’язаних з розробкою нових механізмів пошуку, навчання, виховання та розвитку обдарованої молоді. 
   В освітньому просторі досить актуальними є питання підтримки обдарованої молоді, організації наукової, дослідницької, пошукової роботи. Така проблема постає перед кожним навчальним закладом. Організація навчально-виховного процесу в інноваційному режимі вимагає від педагогів опанування наукових ідей, опрацювання нових освітніх технологій, переосмислення викладання предметів з нових науково-методичних позицій. 
   В 2013/2014 навчальному році 583 учні брали участь у районному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад. Дипломами відзначено 185 учнів. 
    Призерів олімпіад мають Добровеличківські та Помічнянські навчальні заклади, Гаївська ЗШ, Гнатівська ЗШ, Липнязькі ЗШ №1, №2, Перчунівська ЗШ, Олександрівська ЗШ, Піщанобрідська ЗШ, Тишківські ЗШ №1,2, Червонополянський НВК та Новолутківський НВК. 
  З числа переможців районних олімпіад з навчальних предметів 59 учнів в січні-лютому 2014 року брали участь в обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад, з них 15 учнів вибороли призові місця із 16 предметів. 
 Переможців обласних олімпіад маємо серед учнів Добровеличківської ЗШ І-ІІІ ст. №1(5 учнів), Помічнянської ЗШ І-ІІІ ст. № 1 (3 учні), Помічнянської ЗШ І-ІІІ ст. № 3(2 учні з 3 предметів), Дружелюбівського НВК (1учень), Добровеличківської ЗШ – інтернат (3 учні) та Тишківської ЗШ І-ІІІ ст. №1 (1 учень). 
  Планом роботи районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації з метою поліпшення роботи по виявленню обдарованих дітей, адаптації в середній ланці навчання, виявлення, поширення і впровадження в навчально-виховний процес сучасних прийомів і методів, підвищення рівня знань, умінь і навичок учнів початкової школи в загальноосвітніх навчальних закладах району в лютому 2014 року відбулися районні олімпіади серед учнів 3-х, 4-х класів з математики, української мови та предмету «Я і Україна» . 
    Найкращих результатів досягли учні Добровеличківської ЗШ І-ІІІ ступенів №1, Добровеличківського НВК №2, Добровеличківської ЗШ-інтернату І-ІІІ ступенів, Помічнянських ЗШ №1, №2, №3, Піщанобрідської ЗШ І-ІІІ ступенів. 
  З метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку дітей і молоді, створення умов для формування інтелектуального потенціалу нації традиційно проводиться щорічний конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів наукового товариства Добровеличківського району «Пошук». В листопаді 2013 року у конкурсі взяли участь 18 учнів. Під час захисту робіт учасники продемонстрували поглибленні знання з предметів, які розкривали тему науково-дослідницької роботи. З числа учасників 10 робіт стали переможцями та удостоєні на участь на обласному конкурсі. З числа учасників обласного етапу конкурсу переможцями стали 4 учні. 
  З метою виконання основних заходів, спрямованих на забезпечення реалізації положень Національної програми з правової освіти населення, затвердженої Указом Президента України від 18 січня 2001 року № 992/2001, обласної програми з правової освіти населення на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням Кіровоградської обласної ради від 10 вересня 2010 року №958, відповідно до календаря очно-заочних масових заходів відділу освіти, молоді та спорту з учнівською молоддю та педагогами на 2013–2014 навчальний рік, затвердженого наказом начальника відділу освіти від 09 вересня 2013 року № 323 «Про організацію науково-методичної роботи з педагогічними кадрами району у 2013-2014 навчальному році», 24 березня 2014 року відбувся районний етап огляду-конкурсу на краще знання основних положень Конституції України серед учнів 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів району. 
   Конкурс проводився відділом освіти, молоді та спорту спільно з районним управлінням юстиції. 
      Метою конкурсу є виявлення і підвищення загального рівня правової обізнаності учнів 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів району, формування в них основ правової культури і правосвідомості, підтримання талановитої учнівської молоді, сприяння її самореалізації. 
    В конкурсі взяли участь 12 учнів з Добровеличківської ЗШ №1, Помічнянської ЗШ №1, Помічнянської №2, Помічнянської №3, Тишківської ЗШ №1, Тишківської ЗШ №2, Липнязької ЗШ №1, Гнатівської ЗШ, Перчунівської ЗШ, Дружелюбівського НВК. 
   На підставі рішення фахового журі переможцем конкурсу визнано Панченко Наталію, ученицю 11 класу Добровеличківської ЗШ І-ІІІ ст. №1. 
  У 2013-2014 навчальному році в районі функціонує 4 позашкільних навчальних заклади, підпорядковані відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації: 2 центри дитячо-юнацької творчості, 1 міжшкільний навчально-виробничий комбінат, 1 дитячо-юнацька спортивна школа та 2 позашкільні навчальні заклади, підпорядковані відділу культури і туризму райдержадміністрації: Помічнянська музична школа та Добровеличківська школа мистецтв. Мережа позашкільних навчальних закладів району в основному задовольняє потреби населення у наданні додаткової освіти дітям,розвитку їх творчого потенціалу. 
   Позашкільною освітою охоплено 2566 учнів. Кожна друга дитина має можливість розвивати свої творчі здібності за всіма профілями позашкільної освіти. 
    Також на базі шкіл району працює 238 предметних гуртків та гуртків за інтересами, в яких мають змогу реалізувати свої здібності та таланти 2539 дітей. 
    Вагомим чинником мотивації систематичного відвідування дітьми гуртків, секцій з розвитку творчих, фізичних та інтелектуальних здібностей і результативності їх роботи є участь у підсумкових масових заходах. За результатами участі вихованців Добровеличківського та Помічнянського центрів дитячо-юнацької творчості маємо наступні досягнення: 
  в обласному етапі Всеукраїнської щорічної виставки-конкурсу «Український сувенір» (6 переможців) 
  в обласному етапі Всеукраїнської щорічної виставки-конкурсу «Новорічна композиція»(3 переможці) 
  в обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу з декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край» (4 переможці) 
   в районному етапі Всеукраїнської виставки – конкурсу з декоративно – ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» (2 переможці) та учасники обласного етапу 
    у Всеукраїнській виставці-конкурсі робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання (1 переможець). 
   у ІV Всеукраїнському фестивалі дитячо – юнацької творчості «Барви осені - 2013» ( м. Дніпропетровськ). 
   Щорічно танцювальні колективи «Орхідея» та «Веселка» є активними учасниками різноманітних фестивалів, конкурсів та оглядів- конкурсів, за результатами яких неодноразово ставали переможцями та призерами. 
   Неодноразовими призерами та переможцями ігор, змагань, чемпіонатів, експедицій та конкурсів були вихованці туристичного та авіамодельного гуртків. 
  Усі позашкільні навчальні заклади району забезпечені навчальними програмами. 
  Відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації надається методична допомога, проводяться семінари-практикуми, тренінги для різних категорій працівників позашкільних навчальних закладів, узагальнюється та поширюється досвід роботи кращих педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів. 
   Очевидно, що саме талановитими людьми визначається успіх країни, окремих галузей науки, виробництва і культури, загалом усіх сфер людського життя. 
   Досягнуто певних успіхів у виявленні і розвитку обдарованих дітей. Щороку учнівська молодь залучається до участі в олімпіадах, різноманітних конкурсах, турнірах та змаганнях різних рівнів. 
    Заслуги талановитих учнів району щорічно відмічаються. 
  Відповідно до положення «Про районні премії за особливі досягнення учням та педагогічним працівникам» в 2011-2012 навчальному році за результатами участі 23 переможцям олімпіад і конкурсів рішенням сесії районної ради виділено кошти у розмірі 12650 гривень для вручення премій. 
   За результатами 2012-2013 навчального року 37 обдарованим учням, що стали переможцями олімпіад і конкурсів та 13 вчителям, що їх підготували виділено кошти та вручено премії на суму 11642,05 грн. 
  Виконуючи завдання районної програми на модернізацію обладнання позашкільних навчальних закладів з метою створення умов для роботи з обдарованою молоддю в 2014 році виділено 12020 грн. 
  Заходи, які передбачалися районною програмою виконані. Робота в даному напрямку продовжується, що визначена положенням, затвердженим рішенням районної ради від 17 серпня 2012 року №181. «Про нову редакцію Положення про районні премії за особливі досягнення учням і педагогічним працівникам». 

З метою упровадження в практику ефективних засобів і технологій навчання, виховання і самовдосконалення обдарованої  молоді, створення цілісної скоординованої системи з виявлення, розвитку, підтримки і стимулювання талановитої молоді діє наукове товариство "Пошук"



28 січня  2015 року відбулася зустріч методичного активу освітян району та Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді. Основною проблемою заходу було: «Створення сприятливого середовища для науково-дослідницької діяльності учнів».
Методисти Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді Балашова К.В., Касяненко А.М. взяли участь у нараді заступників директорів з навчально-виховної роботи, організованої завідуючою районним методичним кабінетом Заєць І.О. та круглому столі із керівниками секцій новоствореного наукового товариства учнів „Астра”, яке працює на базі Добровеличківської спеціалізованої загальноосвітньої школи - інтернат 
І-ІІІ ступенів. Керівникам секцій надана методична допомога.
В рамках зустрічі відбулося обговорення питання „Організація науково-дослідницької діяльності учнів на сучасному етапі” методисти ознайомили присутніх з перспективами розвитку науково-дослідницької діяльності в загальноосвітніх навчальних закладах, проаналізували результативність участі членів НТУ та слухачів МАН Добровеличківського району в                ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Протягом шести років в районі спостерігається покращення роботи щодо організації навчально-дослідницької діяльності учнів.
Балашова Катерина Василівна презентувала літературу, яка є  помічником в написанні науково-дослідницької роботи та при підготовці до виконання контрольної роботи. Навчальні посібники передані колегам у друкованому та електронному варіантах для подальшого використання в роботі.

По завершенню візиту відбулася зустріч із начальником відділу освіти Силенко Людмилою Віталівною, намічені завдання для подальшої співпраці з питання організації роботи з обдарованими учнями, залучення їх до науково-дослідницької діяльності.



14 січня 2016 року на базі Добровеликівського МНВК відбувся районний конкурс – захист науково – дослідницьких робіт учнів загальноосвітніх шкіл району. На конкурс було представлено 27 науково-дослідницьких робіт з шести навчальних закладів (Добровеличківської       ЗШ № 1, Добровеличківського НВК № 2, Помічнянських ЗШ № 1, 3, Гнатвського НВК та Перчунівської ЗШ). Подані роботи розділились за напрямками: природничо-математичний (17) та суспільно-гуманітарний (10).
Оцінювання науково - дослідницьких робіт та їх захист здійснювали профільні журі з числа методистів відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації та вчителів загальноосвітніх шкіл, що рецензували дитячі роботи.
Під час захисту робіт учасники продемонстрували поглибленні знання з предметів, які  розкривали тему науково-дослідницької роботи. Аналіз робіт, які були представлені на конкурс, свідчить що частина учнів можуть проводити ґрунтовні дослідження: працювати з літературними джерелами, вибирати методи проведення дослідження та описувати його процес, визначати і вирішувати конкретні завдання відповідно до поставленої мети, робити аргументовані висновки.




Підсумки районного етапу  Всеукраїнського конкурсу–захисту
науково-дослідницьких робіт 

По відділенні математики:

Секція «Математика»
І місце -  Степаненко Юлія  (Добровеличківська спеціалізована ЗШ – інтернат)  
                -  Кондратюк Володимир  (Помічнянська ЗШ №3, МАНУМ)
ІІ місце -  Паламарчук Артем (Добровеличківська  ЗШ №1)   
ІІІ місце – Мамалига Андрій   (Помічнянська ЗШ №3, МАНУМ)
               -  Звіздогляд Олександр (Помічнянська ЗШ №3, МАНУМ)

Секція «Прикладна математика»
І місце – Бердичевська Катерина  (Помічнянська ЗШ № 1)

По відділенні фізики і астрономії:

Секція «Астрономія і астрофізика»
І місце – Плигін Олександр (Помічнянська ЗШ №3, Добровеличківський ЦДЮТ)
ІІ місце – Тарасенко Анна (Помічнянська ЗШ № 1)

Секція «Теоретична фізика»
І місце – Денисенко Карина (Помічнянська ЗШ №3, Добровеличківський ЦДЮТ)

По відділенні філософії та суспільствознавства:
   
Секція «Соціологія»
І місце -  Швець Аніта (Добровеличківська спеціалізована ЗШ – інтернат)

Секція «Філософія»
І місце – Кобзар Дмитро (Помічнянська ЗШ № 3,  МАНУМ)

По відділенні історії:

Секція «Історія України»
І місце – Бірзул Вероніка (Помічнянська ЗШ № 1)
ІІ місце – Довбня Олег (Помічнянська ЗШ № 1)
              – Семенюк Дарина (Добровеличківська спеціалізована ЗШ – інтернат)

Секція «Історичне краєзнавство»
І місце – Іванова Дарина (Перчунівська ЗШ)
ІІ місце – Причепа Віра (Перчунівська ЗШ)
ІІІ місце – Врадій Тетяна (Добровеличківська ЗШ № 1, Добровеличківський  ЦДЮТ)

По відділенні природничих наук:

Секція «Біологія людини»
І місце -   Сарданова Лідія (Добровеличківська спеціалізована ЗШ – інтернат)

Секція «Екології»
І місце – Огнарьова Софія (Добровеличківський НВК №2, Добровеличківський ЦДЮТ)
ІІІ місце – Федорченко Дарина (Добровеличківський НВК №2,    Добровеличківський  ЦДЮТ)

Секція «Географія та ландшафтознавство»
І місце -  Кравчук Микола (Помічнянська ЗШ №3, Добровеличківський ЦДЮТ)

Секція «Геологія, геохімія та мінералогія»
І місце -  Середа Владислав (Помічнянська ЗШ №3, Добровеличківський ЦДЮТ)
ІІ місце -  Осадча Аліна (Помічнянська ЗШ №3, Добровеличківський ЦДЮТ)

Переможці
ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2016 р.

Відділення історії
Секція «Історичне краєзнавство»
(базова дисципліна – історія України)
ІІІ місце
Іванова Дарія Юріївна
- учениця 11 класу Перчунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Добровеличківської районної державної адміністрації, вихованка Добровеличківського районного центру дитячої та юнацької творчості.
Кількість балів: 75
Відділення наук про Землю
Секція «Географія та ландшафтознавство»
(базова дисципліна – географія)
ІІІ місце
Середа Владислав Дмитрович
- учень 9 класу Помічнянської загальноосвітньої школи IIII ступенів №3 Добровеличківської районної державної адміністрації Кіровоградської області.
Кількість балів: 75
Відділення математики
Секція «Математика»
(базова дисципліна –математика )
II місце
Паламарчук Артем Олександрович
- учень 11 класу Добровеличківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Добровеличківської районної державної адміністрації.
Кількість балів: 83,5
Мамалига Андрій Сергійович
- учень 10 класу Помічнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Добровеличківської районної державної адміністрації.
Кількість балів: 80
Відділення фізики та астрономії
Секція «Аерофізика та космічні дослідження»
(базова дисципліна – фізика)
ІІІ місце
Плигін Олександр Вікторович
- учень 11 класу Помічнянської загальноосвітньої  школи IIII ступенів № 3 Добровеличківської районної державної адміністрації
Кількість балів: 7



 
З метою активізації осередків інтелектуального руху в Добровеличківському районі, виявлення кращих команд  серед школярів щорічно проводиться конкурс "Інтелектуал"

Районний конкурс «Інтелектуал - 2015»
29-30 жовтня відбувся районний чемпіонат інтелектуальних ігор. Після розгляду усіх апеляцій було прийнято рішення визнати переможцями у старшій віковій категорії команди "Експромт-с" (Добровеличківська ЗШ №1 - ЦДЮТ) та команду "Титан" (Помічнянська ЗШ №3), у молодшій - команду "Барселона" (Помічнянська ЗШ №1). Другі і треті місця у старшій категорії зайняли - команди "Максимум" (Помічнянська ЗШ №1) та "Сова" (Тишківська ЗШ №2) у молодшій "Фенікс" (Олексіївська ЗШ - Добровеличківський ЦДЮТ) та "Експромт -м" (Добровеличківська ЗШ №1 - ЦДЮТ).
Крім того гравці молодшої вікової категорії стали учасниками міжнародного турніру "Золота осінь", в якому щороку приймають участь більше тисячі команд з країн Східної і Центральної Європи. це дасть можливість юним інтелектуалам порівняти себе зі своїми однолітками з інших країн.
Скажу декілька слів про цьогорічний чемпіонат.
Порівняно з минулим роком зменшилася кількість команд, не взяли участь у турнірі діти з Липняжських та Піщанобрідських шкіл, Добровеличківського НВК №2, не було команд з Гнатівки, Любомирки, Андріївки, Новолутківки та Глиняного.
Одночасно зріс рівень підготовки команд, про що свідчать їх високі результати.
За підсумками турніру Команди "Експромт -с ", "Титан" та "Барселона" вибороли право представляти наш район на обласних змаганнях.
Дякую учасникам і тренерам. Всім нових знань і нових перемог.

Протокол
районного етапу конкурсу «Інтелектуал» 29-30 жовтня 
2015 року

Назва команди Школа Кат. Бали Місце
1 Еверест Тишківка №1 м 13
2 Сова Тишківка №2 с 14 ІІІ
3 Ерудит Добров. інтернат с 13
4 Ерудит Добров. інтернат м 12
5 Фенікс Олексіїївка м 16 ІІ
6 Експромт - с Добровеличківка №1 с 20 І
7 Експромт - м Добровеличківка №1 м 14 ІІІ
8 Цунамі Миколаївка м 4
9 Титан Помічна №3 с 20 І
10 Friends Ч. Поляна с 13
11 Патріоти Перчуново с 8
12 Українці Перчуново м 3
13 Барселона Помічна №1 м 17 І
14 Ерудит Ч. Поляна м 13
15 Енергетік Помічна №3 м 12
16 Максимум Помічна №1 с 17 ІІ





XVІІ обласний Чемпіонат з інтелектуальних ігор серед школярів сезону 2015/2016 навчального року

1 етап – 20-22 листопада 2015 року:
Синхронний Кубок з гри "Що? Де? Коли?"


В обласному чемпіонаті інтелектуальних ігор серед школярів сезону 2015-2016 н.р. взяли участь три команди – переможиці районного етапу: «Експромт – с» (Добровеличківської ЗШ №1); «Титан» (Помічнянської ЗШ №3) та «Барселона» (Помічнянської  ЗШ № 1).
За результатами чотирьох етапів обласного чемпіонату команда «Експромт – с» (Добровеличківської ЗШ №1) зайняла ІІІ місце в першості інтелектуальної гри «Ерудит – квартет». 

  
   Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін  та конкурси  фахової  майстерності  (наказ Міністерства освіти України від 22.09.2011 р№ 1099), наказом директора департаменту освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації  від 12.10.2015р. № 365 «Про організацію та проведення І ‑ ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів у 2015/2016 навчальному році»,
з метою виявлення і становлення обдарованої учнівської молоді учні загальноосвітніх навчальних закладів беруть активну участь в учнівських олімпіадах

                                                                                       Нарада керівників                                                                     навчальних закладів
                                                                     30 серпня 2016р.

Довідка
Про результати участі учнів ЗНЗ району у Всеукраїнських учнівських олімпіадах у 2015 – 2016 навчальному році

 Відповідно Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.09.11 № 1099, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.11 за № 1318/20056, та на виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 07 вересня 2015 року № 915 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2015/2016 навчальному році» протягом листопада-грудня 2016 року проведено другий (районний) етап учнівських олімпіад з базових дисциплін.
  Районний етап олімпіад пройшов на належному організаційному та науково-теоретичному рівні. До його проведення та роботи журі були залучені методисти районного методичного кабінету, кращі вчителі району.  
          Керівники Добровеличківських ЗШ І-ІІІ ступенів №1, НВК №2, МНВК та Помічнянських ЗШ І-ІІІ ступенів № 1, 2, 3 (Панченко Т.І., Козеровська Н.І., Винярська О.В., Сигида О.М., Трибко Ю.Д., Баранов О.І.) створили належні та безпечні умови учасникам олімпіад для реалізації інтелектуальних здібностей та обдарувань.
  23 загальноосвітні навчальні заклади району забезпечили участь своїх команд на районному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів. У другому (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад узяли участь 484 учні навчальних закладів району. З них дипломами відзначено 138 учнів, з них: І ступеня – 52, ІІ ступеня – 45, ІІІ ступеня – 41. Пропорційний відсоток розподілу призових місць свідчить про достатню кількість набраних балів для присвоєння призових місць.
Призерів олімпіад мають Добровеличківські ЗШ І-ІІІ ст. №1, НВК №2, спеціалізована ЗШ-інтернат І-ІІІ ст., Помічнянські ЗШ І-ІІІ ст. № 1, 2, 3, Гнатівський НВК, Дружелюбівський НВК, Липнязька ЗШ І-ІІІ ст. №1, Перчунівська ЗШ І-ІІІ ст.,  Піщанобрідська ЗШ І-ІІІ ст., Тишківські ЗШ І-ІІІ ст. № 1, 2, Червонополянський НВК,  Миколаївський НВК, Олексіївська ЗШ   І-ІІ ст.
41 учень брав участь у третьому (обласному) етапі Всеукраїнських  олімпіад з базових дисциплін.
Найбільш активну участь в районних олімпіадах взяли учні Добровеличківських ЗШ І-ІІІ ст.№1, НВК № 2, спеціалізованої ЗШ-інтернат, Помічнянських ЗШ І-ІІІ ст. №1, №2, №3, та Липнязької ЗШ І-ІІІ ст. №1.
        
С  П  И  С  О  К
учнів ЗНЗ району, що є переможцями ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та учасниками обласних олімпіад 2015/2016 н.р.

ПОЧАТКОВА ШКОЛА
Згідно з Положенням про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого  наказом  МОН України    від 22.09.2011р. № 1099, планом роботи районного методичного кабінету відділу освіти, затвердженого наказом начальника відділу освіти районної державної адміністрації від 31.08.2015р. № 203, наказу відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації та з метою поліпшення роботи по виявленню обдарованих дітей, адаптації в середній ланці навчання, активізації всіх форм позакласної роботи з учнями, виявлення, поширення і впровадження в  навчально-виховний процес сучасних прийомів і методів, підвищення рівня знань, умінь і навичок учнів початкової  школи в загальноосвітніх закладах району з 12 лютого по 17 березня 2016 року відбулися районні олімпіади серед учнів 3-х, 4-х класів загальноосвітніх шкіл району з математики, української мови та предметів «Я і Україна» та природознавство .
Журі районного етапу олімпіад перевірило  245  робіт,  з них 32 визначені призовими (І місце – 10; ІІ місце –10; ІІІ місце – 12).

Результати проведених олімпіад свідчать про достатній рівень знань учнів. Частина учнів успішно справилися із завданнями, виявили уміння застосовувати практично-теоретичні знання, висловлювати власну думку, логічно мислити тощо.
  Результати
районних предметних олімпіад
 серед учнів 3-х та 4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів району
у 2015-2016 н.р.

МАТЕМАТИКА
3 клас
І місце
1. Мазуренко Олександр – Добровеличківська ЗШ №1 (вч. Баранчук В.Д.)
2. Дядечко Софія - Добровеличківська ЗШ №1 (вч. Баранчук В.Д.)
3. Дубограй Ірина – Добровеличківський НВК №2 (вч. Ковальчук Л.М.)
ІІ місце
1. Вінярський Назар - Добровеличківський НВК №2 (вч. Ковальчук Л.М.)
ІІІ місце
1. Савченко Анастасія – Піщанобрідська ЗШ (вч.Калінічева О.О.)
2. Соловйов Костянтин - Добровеличківський НВК №2 (вч. Ковальчук Л.М.)
4 клас
      І місце
1. Зачепа Олександра - Добровеличківська ЗШ №1 (вч. Малімон І.Л.)
ІІ місце
1. Шутько Дмитро – Помічнянська ЗШ №3 (вч. Марченко О.В.)
ІІІ місце
1.Коротич Олександр - Добровеличківський НВК №2 (вч. Михайленко Т.Ю.)
2.Гупаленко Марія - Помічнянська ЗШ №1 (вч. Паладіна Л.В.)

УКРАЇНСЬКА  МОВА
3 клас
І місце
1. Дядечко Богдана - Добровеличківська ЗШ №1 (вч. Баранчук В.Д.)
2. Дядечко Софія - Добровеличківська ЗШ №1 (вч. Баранчук В.Д.)
ІІ  місце
1. Чуб Марина - Добровеличківський НВК №2 (вч. Ковальчук Л.М.)
2. Шейко Ангеліна – Помічнянська ЗШ №2 (вч. Михайляк Л.І.)
3. Лейба Тарас - Помічнянська ЗШ №1 (вч. Гриценко Л.В.)
    ІІІ місце
1. Зогова Ангеліна - Помічнянська ЗШ №2 (вч. Михайляк Л.І.)
2. Буцик Антоніна – Добровеличківська ЗШ-інтернат (вч. Грон І.А.)
4 клас
І  місце
1. Ротару Адріана – Тернівський НВК (вч. Герніченко Т.М.)
2. Стаднік Христина - Добровеличківський НВК №2 (вч. Михайленко Т.Ю.)
ІІ  місце
1.Чирва Анастасія -  Помічнянська ЗШ №3 (вч. Марченко О.В.)
2.Зубова Владислава - Помічнянська ЗШ №3 (вч. Марченко О.В.)
ІІІ  місце
1. Бугрей Ірина - Помічнянська ЗШ №3 (вч. Марченко О.В.)
2. Бондаренко Єлизавета - Помічнянська ЗШ №3 (вч. Зогова О.Т.)

ПРИРОДОЗНАВСТВО
3  клас
І місце
1. Забабуріна Анастасія - Добровеличківська ЗШ №1 (вч. Баранчук В.Д.)
ІІ місце
2. Фрілінг Сергій - Добровеличківська ЗШ №1 (вч. Баранчук В.Д.)
ІІІ місце
1. Гриценко Софія - Помічнянська ЗШ №3 (вч. Ткаченко Л.В.)
 4 клас
І  місце
1. Мельник Ілля – Липнязька ЗШ №1 (вч. Шеремет Н.В.)
    ІІ місце
1.Мартовіцький Артем - Добровеличківська ЗШ №1 (вч. Малімон І.Л.)
2.Бугрей Ірина - Помічнянська ЗШ №3 (вч. Марченко О.В.)
   ІІІ місце
1. Присяжнюк Інна – Тишківська ЗШ №1 (вч. Татарчук Л.В.)
2. Снопік Єлизавета – Помічнянська ЗШ №2 (вч. Бойко І.В.)
3. Самойленко Сюзанна - Помічнянська ЗШ №2 (вч. Бойко І.В.)


Банк даних про академічно та спортивно-обдарованих учнів

Немає коментарів:

Дописати коментар